DARY SERCA DLA ZWIERZAKÓW

W roku szkolnym 2023/2024, Szkolny Klub Wolontariatu podjął współpracę ze schroniskiem PSIE POLE w Racławicach. W ramach tej współpracy, dnia 8 listopada zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla podopiecznych schroniska. Ludzi dobrego serca nie zabrakło i zebraliśmy mnóstwo rzeczy, które schronisko będzie mogło wykorzystać. 14 listopada część naszych wolontariuszy wraz z opiekunem, udała się do Racławic, aby oficjalnie przekazać zebrane dary.

Podczas tej krótkiej wizyty, która głęboko poruszyła nasze serca, zwiedziliśmy schronisko i wyruszyliśmy na godzinny spacer z pieskami, które długo nie miały okazji, aby pobiegać po zielonych polach w okolicy. Meraki, Bossman, Słomka i Mohito to wspaniałe psiaki, które kochają ludzi pomimo całego zła, jakiego od nich doświadczyły. Zachęcamy do obserwowania strony schroniska Psie Pole na Facebooku. Wszystkie pieski i koty do adopcji znajdziemy również na stronie internetowej.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu, chcielibyśmy również przekazać serdeczne podziękowania dla wszystkich opiekunów ze schroniska. Byliśmy i widzieliśmy na własne oczy jak ciężka jest to praca, jak wielkie serce i jak silny charakter trzeba posiadać, aby móc oddać się w pełni takiemu zajęciu.

Ludzie, którzy kochają zwierzęta są zazwyczaj bardzo wrażliwi oraz posiadają silne poczucie solidarności i sprawiedliwości. Są również szlachetni i pełni współczucia. Wierzymy, że takich ludzi jest wielu i zachęcamy wszystkich, aby przygarnęli zwierzaka ze schroniska. Obdarzy każdego bezgraniczną miłością i lojalnością do końca swojego życia.

Nasza wizyta w schronisku z pewnością nie była ostatnią. Postaramy się, aby spacery i zabawy z psiakami ze schroniska na stałe zagościły w planie pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu. Z pewnością nie możemy zrobić wszystkiego, ale bardzo chcemy zrobić dla tych zwierzaków chociaż tyle.

/RW/