Mikołajkowa wycieczka do Krakowa

5 grudnia uczniowie klasy drugiej technikum przenieśli się w czasie i to o jakieś 40 lat w przeszłość. A wszystko to za sprawą wycieczki przedmiotowej do Muzeum Elektroniki w Krakowie. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu o początku gier wideo połączonego z demonstracją dawnych konsol i urządzeń związanych z graniem.  Młodzi informatycy oraz mechanicy mogli zobaczyć m.in: pierwszą grę video, konsole od Nintendo, Sega, Atari i inne. Po prezentacji, wspólnie z Prowadzącymi uczniowie przeprowadzili doświadczenia z elektrostatyki z wykorzystaniem m in. generatora Van De Graaffa. Przypomnieli sobie zasadę działania piorunochronu, strzelali piorunami, sprawdzali przewodność ludzkiej skóry. Na zakończenie uczniowie mogli zagrać na  stanowiskach z retro komputerami i konsolami.

Podczas wycieczki nie zabrakło również zakupów na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz w Galerii 🙂

muzeumelektroniki.pl

#MuzeumElektronikiwKrakowie