Logistycy na Festiwalu Umiejętności Zawodowych

Uczniowie 1 klasy Technikum Logistycznego wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanym przez Akademię Umiejętności Zawodowych Eurocash. Było to dwudniowe spotkanie on-line, skierowane do uczniów i nauczycieli z całej Polski. W dniach 29-30 listopada 2023 roku poruszano tematy związane z marketingiem i dystrybucją.

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym od 2020 r. Jego celem jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarach handlu oraz szeroko rozumianej logistyki. Poszczególne prelekcje prowadzą pracownicy Grupy Eurocash, trenerzy Akademii Umiejętności oraz przedstawiciele innych firm, posiadający bogate doświadczenie zawodowe w branżach FMCG i TSL, dysponujący szeroką wiedzą fachową. Celem każdej edycji Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych jest również przekazanie uczniom wiedzy (w ramach doradztwa zawodowego) jak m.in. planować swoją ścieżkę kariery, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać kompetencje zawodowe i osobiste.