Konkurs CNC CHALLENGE rozstrzygnięty !!!

W dniu 21 kwietnia, w Naszej pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie, odbyła się druga edycja konkursu „CNC CHALLENGE”, organizowanego w ramach projektu „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny”. Do zmagań zgłosiło się ośmiu uczestników z czego siedmiu przystąpiło do konkursu. Komisja składająca się z przedstawicieli trzech partnerów projektu: ŚCIiTT, Sefako oraz ZS Sędziszów kilka minut po ustalonej godzinie rozpoczęcia rywalizacji rozdała zadania konkursowe. Uczniowie technikum mechanicznego musieli wykazać się znajomością rysunku technicznego, programowania obrabiarki wyposażonej w sterowanie Sinumeric828d oraz umiejętnością jej obsługi w celu wykonania zaprojektowanego przez siebie detalu. Walka o nagrody była bardzo zacięta, a wyniki pracy uczniów zbliżone jakością i profesjonalizmem wykonania. Po kilkugodzinnych, zmaganiach wyłoniono zwycięzców konkursu.

  • Pierwsze miejsce a tym samym nagrodę w wysokości trzech tysięcy złotych zdobył uczeń III klasy technikum mechanicznego – Karol Biela,
  • Drugie miejsce i dwa tysiące złotych – Ciosek Filip z III klasy technikum mechanicznego
  • Trzecie oraz tysiąc złotych otrzymał Nikolas Stelmasiński z IV klasy technikum mechanicznego.

Nagrody wręczył dyrektor szkoły Grzegorz Pyzowski w obecności komisji w składzie: mgr Anna Smorąg, mgr inż. Grzegorz Styczeń, mgr inż. Piotr Walczak. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zarówno nagród jak i posiadanej wiedzy.