Stypendium Prezesa Rady Ministrów

26 października w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.  Z dumą informujemy, że uczennica klasy czwartej technikum transportu kolejowego,  Anna Chyla, kolejny raz, znalazła się wśród dziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu jędrzejowskiego, którzy otrzymali takie wyróżnienie.

Wicewojewoda Świętokrzyski Pan Rafał Nowak, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Krzysztof Słoń oraz Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Pani Katarzyna Nowacka wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy.

Prezes Rady Ministrów przyznał w województwie świętokrzyskim stypendia dla 136 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w szkołach, do których uczęszczali.

Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z zawartych w regulaminie warunków np. otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Wyróżnione osoby otrzymają kwotę 5 tysięcy złotych, w dwóch ratach. Warto zatem zawalczyć o jak najwyższe wyniki i ubiegać się o stypendium.

Gratulujemy serdecznie Ani osiągnięć w nauce i życzymy dalszych sukcesów!

/RW/