„Od technika do logistyka 5.0”

„W erze globalizacji logistyka staje się kluczowym elementem sukcesu. To nie tylko transport i składowanie, to strategiczne planowanie i optymalizacja procesów.” – John Gattorna

Dziś w naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego „Od technika do logistyka 5.0”. Konkurs ten jest organizowany przez Międzyuczelniane Koło Studenckie „LogPoint” działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz przy Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Naszą szkołę reprezentował w tym konkursie uczeń klasy 2Btl – Adam Wójcik, zaś opiekunem była pani Joanna Kijowska – nauczyciel przedmiotów logistycznych. Pierwszy etap konkursu odbył się za pośrednictwem platformy testportal.pl, Adam miał do rozwiązania 40 zadań testowych z branży logistycznej, w tym z podstaw logistyki, gospodarki magazynowej czy też dystrybucji i transportu. Na uporanie się z wszystkimi zadaniami uczeń miał 60 minut.

Czekamy na wyniki, a Adamowi gratulujemy odwagi i trzymamy mocno kciuki, aby awansował do drugiego etapu!

/jk&ak/