Jak spełniają się wyścigowe marzenia

Dnia 17 listopada swoją wycieczkę miała klasa 3b. Po prawie dwóch mozolnych latach nauki w cieniu pandemii COVID-19 nadszedł czas na spędzenie wspólnie wolnego czasu i wyzerowanie umysłów.

Celem wyjazdu było przede wszystkim zrobienie sobie przerwy od szkoły i poprzez rozrywkę realny odpoczynek od problemów. Rozpoczęliśmy zabawę od dwugodzinnego seansu filmowego i śniadania w postaci kinowego popcornu w Heliosie Galerii Echo. Najważniejszą atrakcją, która gwarantowała świetną zabawę i maksymalny poziom adrenaliny było dopiero spotkanie na torze kartingowym E1 Gokart Kielce. Jest to doskonała opcja nie tylko dla doświadczonych kierowców, lecz również dla amatorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił na gokartach. Po profesjonalnym instruktażu obsługi na temat sterowania pojazdem i zachowania bezpieczeństwa rozpoczął się prawdziwy wyścig. Sportowe emocje, radość i zaangażowanie udzieliły się rywalizującym o najlepszy czas. Każdy miał szansę na osiągnięcie najlepszego wyniku w trzech dziesięciominutowych przejazdach. Ostre zakręty, bandy i silnik na wysokich obrotach wystarczyły, by wszyscy podczas ścigania bawili się doskonale. Po porównaniu czasów wyłoniono dumnych zwycięzców: Konrada Sieradzkiego, Tomasza Trzcińskiego i Mateusza Selegę. Zwieńczeniem rywalizacji były pamiątkowe zdjęcia na podium, a zwycięzca mógł wcielić się w rolę kierowcy F1 z tradycyjnym bezalkoholowym szampanem. Wyczerpani i głodni udaliśmy się na posiłek i bezpiecznie wróciliśmy do domów.

Wycieczka, choć krótka, była naprawdę fantastyczna zwłaszcza po takim długim czasie przerwy. Dziękujemy przede wszystkim naszym opiekunom – Pani Agnieszce Kwiecień oraz Panu Dariuszowi Zielińskiemu za sprawowanie opieki i pilnowanie planu integracyjnego wyjazdu.

Filip Muszyński