Selfie z książką

Znamy już wyniki konkursu na najładniejszą zakładkę do książki.

Po zakończeniu ferii został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO, ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ”. Prace konkursowe docierały w postaci zdjęć drogą e-mailową. Uczniowie tworzyli zakładki posługując się dowolną techniką plastyczną : rysunek, wyklejanie, wyszywanie, ozdabianie. Wybór okazał się bardzo trudny. Przy ocenie zakładek  komisja brała pod uwagę:  pomysłowość, różnorodność technik i materiałów, samodzielność i wkład pracy oraz walory artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

I miejsce – Anna Chyla, uczennica kl.I tk

II miejsce – Karol Koziołek, uczeń kl.Ib

III miejsce – Maciej Imiołek , uczeń kl. III tm

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Dyplomy będą czekały na Was w szkole po powrocie ze zdalnego nauczania.

Organizatorem konkursu była  biblioteka szkolna, która przeznaczy wyjątkowe zakładki do książek na nagrody dla najlepszych czytelników.

Poniżej galeria zdjęć nagrodzonych prac.


Drodzy uczniowie i nauczyciele !

W tym roku zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. W ten sposób chcieliśmy zachęcić uczniów do przejrzenia własnych lub bibliotecznych regałów i wyszukania książek, w które mogliby „ubrać” siebie lub kogoś bliskiego.

Co to jest sleeveface? To zdjęcie przedstawiające osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Do zrobienia dobrego zdjęcia należało się przygotować. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza, czy pasujący strój.

Poniżej przedstawiamy najlepsze konkursowe prace, których autorami są uczniowie klasy 2b : Filip Cioska, Krystian Uchto i Michał Żal.

Laureaci wykazali się kreatywnością i humorem.