Uczniowie ZS Sędziszów otrzymali stypendia

7 grudnia w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie wręczone zostały stypendia premiera oraz starosty jędrzejowskiego. Jędrzejowscy stypendyści pochodzą ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe.  

Otwierający tegoroczną ceremonię wręczenia stypendiów, starosta Paweł Faryna przyznał, że jest dumny z osiągnięć młodzieży.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół średnich w roku szkolnym 2021/22 wynosi 300 złotych miesięcznie.

Z naszej szkoły stypendium premiera otrzymali:

Anna Chyla z klasy II technikum transportu kolejowego ,
Przemysław Słoka z klasy IV technikum mechanicznego,

Stypendium starosty jędrzejowskiego to obecnie tysiąc złotych. Aby zostać wyróżnionym i otrzymać nagrodę w postaci stypendium Starosty Jędrzejowskiego im. św. Jana Pawła II  każdy ze stypendystów musiał spełnić określone warunki, m.in. dotyczące posiadanie  co najmniej bardzo dobrej  oceny  z zachowania, uzyskanie  średniej  ocen co najmniej 4,5 w techniku lub 4,25 w branżowej szkole. Uczniem spełniającym między innymi te kryteria w naszej szkole jest:

Łukasz Bratek z klasy II technikum informatycznego

Wszystkim stypendystom gratulujemy wyników i życzymy zrealizowania życiowych marzeń związanych z dalszą nauką.