Święty Mikołaj jest wśród nas!

6 grudnia uczniowie naszej szkoły obdarowali się prezentami! W przedświątecznej atmosferze, tradycji mikołajkowej, praktykowanej w Polsce od XVIII wieku, stało się zadość.

Jednak czy wiemy kim tak naprawdę był Mikołaj i dlaczego został nazwany świętym? Zasłużył sobie na to, pokazując i udowadniając, że żyjemy „naprawdę”, kiedy dajemy siebie innym. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas radości i spotkania w gronie najbliższych. Zastanówmy się czasami czy wszyscy w ten świąteczny czas są szczęśliwi? Być może moglibyśmy przyczynić się do tego, aby świąteczne chwile były dla kogoś bardziej radosne.

Dlatego, przy okazji mikołajek, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Podaruj radosne święta” organizowanej przez Urząd Miasta w Sędziszowie. Każdy z nas może zostać świętym Mikołajem!

Dary świąteczne można składać w przeznaczonych na ten szczytny cel pojemnikach, które znajdują się w pokoju nauczycielskim. Akcja trwa do 17 grudnia. Zebrane produkty delegacja szkolna przekaże do UM w Sędziszowie.

R. Wcisło