Stypendium dla Ani

W czwartek, 17 listopada w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Z dumą informujemy, że uczennica klasy trzeciej technikum transportu kolejowego, Anna Chyla, znalazła się wśród jedenastu uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu jędrzejowskiego, którzy otrzymali takie wyróżnienie.

Tegoroczne stypendia wręczyli: Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak, Senator RP Krzysztof Słoń, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz pani wicekurator Katarzyna Nowacka.

Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z zawartych w regulaminie warunków np. otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 300 zł miesięcznie i wypłacane jest w dwóch ratach. Jest więc o co zawalczyć!

Gratulujemy serdecznie naszej stypendystce i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

/R.W./