Pomaganie jest proste!

Niedawno pomiędzy Zespołem Szkół w Sędziszowie a Szkołą Podstawową nr 2 im. św.Floriana stanął czerwony, metalowy kosz w kształcie serca, przeznaczony na plastikowe nakrętki. Nakrętki może tam wyrzucać każdy, choć najbardziej liczymy na uczniów naszych szkół. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na pomoc osobom niepełnosprawnym z terenu województwa świętokrzyskiego.

Z ogromną przyjemnością dołączamy do akcji i nie poprzestaniemy na tym.

Razem możemy więcej!!! UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W SĘDZISZOWIE.