Olimpiada języka angielskiego

47 Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego w roku szkolnym 2022/2023 organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Dnia 4 listopada, odbył się I etap 47. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego w roku szkolnym 2022/2023. W etapie szkolnym, naszą placówkę reprezentowało dwoje uczniów z klasy I TKL: Wiktoria Witek oraz Wiktor Bratek. Na tym etapie test składał się z 60 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Uczniowie musieli napisać test w ciągu 60 minut.

Trzy tygodnie po eliminacjach szkolnych Komitet Główny ustali, na podstawie zebranych ze wszystkich okręgów danych statystycznych, minimalną liczbę punktów, kwalifikującą do etapu okręgowego.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy powodzenia naszym reprezentantom.

R.W.