Narodowe Święto Niepodległości

W ostatnim dniu nauki przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy hymn Polski -„Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie 104-rocznicy odzyskania przez Naszą Ojczyznę niepodległości. Następnie uczniowie klas pierwszych i drugich zebrani na sali gimnastycznej mieli okazję uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji święta. Grupa młodzieży z klas trzecich i drugich zaprezentowała swoim kolegom, koleżankom oraz nauczycielom montaż słowno-muzyczny, przedstawiający losy Polaków walczących o niepodległość. Po zakończeniu akademii dyrektor Grzegorz Pyzowski podziękował wykonawcom oraz opiekunom za ich pracę i zaangażowanie. Również młodzież zebrana na sali nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Opiekunami młodzieży przygotowującymi apel byli: Agnieszka Kwiecień, Beata Dębska oraz Jarosław Piec. /J.P./