Międzynarodowy Dzień Ziemi w Naszej szkole

22 kwietnia br. uczniowie klas I technikum ZS w Sędziszowie wraz z opiekunami J. Kudła  i A.Skołucka licznie uczestniczyli w akcji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” pod hasłem  „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie to skierowane jest w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia – młodych społeczników,  samorządów uczniowskich i studenckich ,oraz licznych organizacji młodzieżowych oraz uczniów. Głównym celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro i rozbudzenie  świadomości ekologicznej. Niestety na terenach ogólnodostępnych przybywa naprawdę sporo śmieci różnego rodzaju. Z reguły są to: niedopałki papierosów, foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli itp. Uczniowie sami wskazali teren, w którym chcieliby poprawić jakość lokalnego środowiska naturalnego. Dzięki nieodpłatnemu przekazaniu worków na odpady przez Urząd Miasta w Sędziszowie udało się zebrać 38 worków zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji. Chętnie przyłączymy się do kolejnych akcji sprzątania. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

J.K.